Haberler

SPACEX FALCON 9, DOKUZ YIL İÇİNDE İLK AMERİKAN EKİBİNİ UZAYA FIRLATTI

NASA Yöneticisi Jim Bridenstine’nin “Amerika Birleşik Devletleri için yüksek öncelikli bir görev” olarak adlandırdığı bir görevde, SpaceX’in astronotlarla çalışan Ekip Dragon’u Bob Behnken ve Doug Hurley, Kennedy Uzay Merkezi’nin tarihi Launchpad 39A’dan saat 15: 22’de kalktı

İlk defa uzaya insanlı uçuş gerçekleştiren Space X şirketi fırlatma sonrası bir çok tebrik aldı.“Falcon 9 için ilk insan yolculuğu için tebrikler. İnanılmazdı,” dedi. Behnken ayrılma gerçekeştikten hemen sonra uçuş güvertesinden “Uzaya büyük yolculuk için teşekkürler.”

Pazar günü sabah 10’dan sonra ulaşmaları gereken Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidiyorlar.

Birdenstine haftayı bu görevin önemine değinerek geçirdi. Çarşamba günü yapılan lansman girişiminden önce, “Amerikan astronotlarını, koronavirüs pandemisinin ortasında Amerikan topraklarından bir Amerikan roketiyle fırlatacağız” dedi. “Uluslararsı Uzay İstasyonuna” erişimi korumamız gerekiyor. Aslında bu dünya için önemli bir görev. ”

Atlantis uçuşunda olan astronotlar Hurley ve Behnken, Uluslararsı Uzay İstasyonuna 3 ila 16 hafta arasında kalacaklar; uçuşları gibi, geri dönüşlerinde de birçok faktör rol oynayacak. Eve geldiklerinde Atlantis 2011’de küçük bir Amerikan bayrağını geri getirecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu